زونکن چیست؟

زونکن چیست؟

زونکن

زونکن چیست؟ شاید از خودتان بپرسید زونکن مورد استفاده شما قرار نمی گیرد اما زونکن فقط برای یک شرکت های مختلف کاربری ندارد حتی شما هم در منزل می توانید از انواع زونکن استفاده کنید. شما از پوشه دکمه دار یا پوشه کاغذی برای نگهداری پوشه های خود استفاده می کنید؟ زونکن به شما کمک می کند تا به پوشه های خود را نگهداری کنید.

فرض کنید شما برگه های زیادی دارید و می خواهید از آن ها برای مدت زمان زیادی نگهداری کنید، اگر روزی بخواهید به سراغ آن برگه ها بروید و برگه خاصی را پیدا کنید باید تمام برگه های داخل پوشه را بیرون بریزید اما شما با خرید زونکن می توانید به راحتی برگه مورد نظر خود را پیدا کنید.

زونکن چیست؟

زوکن یک نوع پوشه و یا پرونده بزرگ و محکم است که جنس آن می تواند از مقوا،چوب، پلاستیک ساخته می شود. زونکن به کمک گیره ای فلزی کاغذ و اسنادی که پانچ شده است را در خود نگهداری می کند. خرید زونکن می تواند به شما کمک کند به راحتی برگه های خود سالم نگهداری کنید و همچنین به شما امکان می دهد تا اسناد خود را دسته بندی کنید تا راحت تر به آن دسترسی داشته باشید.

زونکن ها در برابر فشار،ضربه و رطوبت بسیار مقاوم هستند. جنس قفل زونکن از جنس فلز ضد زنگ می باشد. دو سر قفل های زونکن به راحتی به با هم چفت می شوند و نمیگذارند برگه ای از آن کنده و گم شود. شما به مدت طولانی می توانید با امنیت کامل از برگه های خود محافظت کنید. زونکن ها در رنگ های مختلف می توانید داشته باشید. با کمک رنگبندی ها مختلفش دسته بندی خود را انجام دهید. بهتر است قبل از خرید زونکن به رنگ بندی آن توجه داشته باشید. شما می توانید با استفاده از رنگ های مختلف زونکن راحت تر به مدارک و اسناد خود در کمترین زمان دسترسی داشته باشید.

 

ابعاد زونکن

زونکن ها را می توانید در ابعاد یا سایزهای مختلفی پیدا کنید اما ابعاد زونکن اداری به طول 29 سانت و ارتفاع آن 32 سانتی می باشد.

مطالب پیشنهادی:

با زونکن همیشه سازماندهی شده بمانید

چاپ زونکن رومیزی

انواع زونکن

شاید تا به الان آشنا شدید که زونکن چیست؟ حال به انواع زونکن اشاره می کنیم. زونکن در انواع مختلفی در بازار تولید می شود که می توان به زونکن اداری، زونکن لبه فلزی،زونکن لبه دار و… اشاره کرد. شما بسته به نیاز خود می توانید خرید زونکن را انجام دهید.

راهنمای خرید زونکن

شما برای خرید زونکن اول از همه باید بدانید که زونکن از چه اجزایی تشکیل شده است و بعد از آن باید به کیفیت زونکن توجه داشته باشید. شما برای خرید از کدام زونکن استفاده می کنید؟

جنس بدنه زونکن

مواد سازنده بدنه ی زونکن بر کیفیت زونکن بسیار تاثیر گذار می باشد هر چقدر بدنه زونکن با کیفیت تر باشد شما می توانید از زونکن سال های بیشتری استفاده کنید.

بنده زونکن ها را می توان از جنس مقوایی، پلاستیکی، چوبی، چرمی و ورنی ساخت اما در میان همه ی این جنس هایی که گفته شد، زونکن های مقوایی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و افراد از این نوع زونکن ها استقبال بیشتری می کنند نسبت به تمام جنس هایی که در بازار تولید می شود.

زونکن مقوایی

بدنه این مدل از زونکن ها به صورت لمینت شده می باشد، لمینت به معنای چندلایه بودن مقوا می باشد و رویه داخلی این جنس از زونکن از آستر تشکیل شده است که می تواند بودن روکش یا با روکش در بازار عرضه شود.

شما می تواند در این نوع جنس زونکن از رنگ های دلخواه خود استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی:

زونکن چه کاربردی دارد؟

خرید ارزان ترین قیمت زونکن اداری

زونکن پلاستیکی

بدنه زونکن پلاستیکی از جنس نوعی پلاستیک به نام پلی پروپلین می باشد. این نوع زونکن ها سبک، بادوام، در برابر فشار، ضربه و رطوبت مقاوم هستند.

هر کدام از زونکن ها دارای ویژگی های خاصی هستند. برای مثال اگر در محیطی زندگی می کنید که در آن رطوبت زیاد است پیشنهاد می شود از زونکن های مقوایی استفاده نکنید، این نوع زونکن ها رطوبت را به خود جذب می کنند. در خرید زونکن به این موارد توجه داشته باشید.

زونکن چیست؟ - زونکن لبه فلزی

اندازه زونکن

نمی توان گفت همه ی زونکن ها برای مثال فقط 600 برگه را در خود جایی می دهد، شما می توانید با خرید زونکن با اندازه های بزرگ برگه های بیشتری را نیز در زونکن خود جایی دهید. باید توجه داشته باشید زونکن را برای چه کاری خریداری می کنید اگر این را دانستید می توانید اندازه زونکن موردنظر خود را تشخیص دهید و خرید کنید.

اندازه زونکن

نمی توان گفت همه ی زونکن ها برای مثال فقط 600 برگه را در خود جایی می دهد، شما می توانید با خرید زونکن با اندازه های بزرگ برگه های بیشتری را نیز در زونکن خود جایی دهید. باید توجه داشته باشید زونکن را برای چه کاری خریداری می کنید اگر این را دانستید می توانید اندازه زونکن موردنظر خود را تشخیص دهید و خرید کنید.

نوار فلزی لبه

با این که زونکن چیست آشنا شده اید؟ زونکن ها به دلیل این که به شکل ایستاده قرار می گیرند، به مرور زمان و در اثر استفاده مکرر از زونکن، لبه های پایینی دچار فرسایش می شوند، اگر می خواهید این اتفاق برای زونکن شما پیش نیاید می توانید از زونکن لبه فلزی استفاده کنید، زونکن های لبه فلزی به شما کمک می کنند تا از فرسایش لبه های زونکن جلوگیری کنند. لبه های زونکن فلزی از جنس فلز ضد زنگ می باشد. استفاده از این نوع زونکن بسیار راحت بوده و لازم به ذکر است وجود این نوار فلزی در جنس مقوایی، امری ضرروی می باشد. زونکن لبه فلزی نیز دارای رنگ های مختلف می باشد که به شما کمک می کند اسناد خود را به راحتی دسته بندی کنید و در زمان نیاز به راحتی آن را پیدا کنید.

خرید انواع زونکن

به دنبال جایی می گردید که بتوانید انواع زونکن را پیدا کنید، خرید زونکن را انجام دهید و درباره این که زونکن چیست؟ اطلاعاتی به دست آورید پیشنهاد ما شما تک تحریر می باشد. تک تحریر با فروش زونکن در انواع مختلف به شما کمک می کند تا از مدارک خود به راحتی محافظت کنید و همچنین تک تحریر به شما این امکان را می دهد تا خرید عمده زونکن نیز داشته باشید. برای خرید زونکن در انواع مختلف با ما در تماس باشید.

Related Posts

2 Comments

 1. شاهین
  شاهین
  , 2020-02-04

  راهنمای خوبی بود واقعا. مرسی

  Quote
  • فرحزادی
   فرحزادی
   , 2020-02-05

   سلام ، ممنون از نظر مفید و انرژی مثبت شما.

   Quote

پاسخی بگذارید

Your email address will not be published. Required fields are marked